Проект Україна - США: "Дистанційне навчання в системі перепідготовки персоналу"


By sam - Posted on 20 Июнь 2008

Проект Україна - США: "Дистанційне навчання в системі перепідготовки персоналу"

Перший крок до втілення мрії про вільне інтернет-навчання започаткував у 2002 р. міжнародний проект Україна - США  "Дистанційне навчання в системі перепідготовки персоналу". Учасниками його стали один із американських лідерів в сфері дистанційного навчання Middlesex Community College та приватна Академія управління та інформаційних технологій “АРІУ”. Керівництво проектом з української сторони здійснював Котляревський Марк Борисович - ректор Академії, професор, доктор фіз.-мат. наук, академік Академії наук вищої школи, заслужений діяч науки та техніки України.
В процесі трьохрічної реалізації проекту 12 провідних спеціалістів та викладачів АУІТ-АРІУ пройшли стажування в навчальних закладах штату Массачусетс (Вітюк А.А., Глазова Я.В., Захарченко П.В., Казачковська Г.В., Калініна Н.М., Косенков О.І., Кондакова Л.О. Могильний С.А., Нагай І.В., Несторенко О.В., Самойлович І.Г., Ющук І.А.), а в Україну приїздило більше десятка американських фахівців, які надавали методичну та технічну допомогу в провадженні технології інтернет-навчання за конструктивістською педагогікою (Badolato Michael, Brennan Christopher, Kaminski Charles, Olson Matthew, Timothy F. Mines та ін.).

Результатом діяльності проекту стало відпрацювання методології та технології вільного відкритого Інтернет-навчання як для окремих авторів, так і  для навчальних закладів - середніх шкіл та вузів професійних об'єднань менеджерів та політиків, громадських організацій, підприємств, установ та закладів різного типу та форм власності із врахуванням передового світового досвіду у відповідності до українських реалій.

За визначні здобутки в сфері впровадження сучасних IT-технологій навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу підприємств та організацій різних форм власності в квітні 2004 р. АУІТ-АРІУ була нагороджена Почесною грамотою і Пам’ятним знаком Кабінету Міністрів України.

 

 

Автор(и) ресурсуМiddlesex Community College & Азовський регіональний інститут управління